PERGOLY


Pôvodné využitie pergol ako záhradného doplnku pre popínavé rastliny sa v súčasnosti podstatne zmenilo. Záhradné a terasové pergoly sa čoraz častejšie využívajú ako miesto relaxu a oddychu, spoločných posedení alebo miestom pre prácu na čerstvom vzduchu.

Tento trend so sebou priniesol nové požiadavky na komfort. Jednou z nich je naplno využívať priestor počas čo najdlhšieho obdobia, teda ja v príliš horúcich dňoch alebo naopak v dňoch, keď počasie sedeniu vonku príliš nepraje.

Kvalitné slnečné clony riešia tento problém bez kompromisov.

 

Pergoly dodávame ako samostatné hliníkové konštrukcie alebo spolu s tieniacim systémom. Na hotové drevené pergoly a prístrešky dodávame samostatné tieniace systémy.

Podľa využitia ponúkame balkónové a terasové pergoly s kotvením zadnej časti v opornej stene alebo samostatne stojace pergoly, ktoré sa dajú umiestniť vo voľnom priestranstve.

Kombináciou a spájaním viacerých pergol je možné dosiahnuť prekrytie veľkých priestranstiev.

Konštrukcia pergol je zhotovená s vysokokvalitných hliníkových materiálov, ktoré dobre odolávajú vonkajším vplyvom a nepotrebujú žiadnu dodatočnú údržbu.

Pergoly sa vyrábajú na mieru po konzultácii so zákazníkom a podľa jeho požiadaviek. Pri návrhu a výbere vhodného typu pergoly vám radi pomôžeme.


PEVNÉ PREKRYTIE PERGOL

Nevýhodou pevného prekrytia je trvalé zakrytie vrchu a prípadne aj bočných stien pergoly. V niektorých prípadoch môže viesť až k obmedzeniu účelu, na ktorý je pergola pôvodne určená - pobyt vonku na čerstvom vzduchu. V prípade prekrytia nepriehľadným materiálom je ďalšou nevýhodou aj zníženie svetlosti priestoru pod pergolou.

 

POHIBLIVÉ TIENIACE SYSTÉEMY PERGOL

Pohyblivé tieniace systémy sa vyznačujú rozmanitosťou konštukčného aj farebného prevedenia. Väčšinou ide o látkové tieniace systémy, ktoré sa montujú na pevnú konštrukciu drevenej alebo hliníkovej pergoly. Ako tieniaci materiál sa používa PVC tkanina . Hlavnou výhodou je možnosť odokrytia pergoly v prípade že tienenie už nie je potrebné. Kombináciou rôznych systémov sa dajú prekryť aj bočné steny, čo je výhodné najmä pri veternom počasí.

 

NAKLÁPETELNÉ SYSTÉMY PERGOL

Alternatívou medzi pevným a pohyblivým prekrytím sú naklápateľné systémy. Fungujú na pricípe naklápateľných lamiel, ktoré sú pevne ukotvené v podpornej konštrukcii. Naklápaním lamiel sa reguluje prestup svetla. Pri úplnom zatvorení lamiel a dodržaním minimálneho sklonu je zaručená ochrana pred dažďom.