Interiérové horizontálne žalúzie

 • Je celkom nepodstatné, či sú osadené priamo v zasklievacej lište okna, alebo niekde v interiéri. Možnosť úplného zaklopenia lamiel, plynulej regulácie osvetlenia a farebných prevedení vrátane dreva ich však z funkčného hľadiska radí medzi najobľúbenejší spôsob interiérového tienenia. Ovládajú sa veľmi jednoducho prostredníctvom šnúry, paličky, alebo prostredníctvom elektromotoru.
 • Medziskelné žalúzie – najstarší druh tienenia okien, ktorý súčasne chráni užívateľov pred nežiaducimi pohľadmi. Tento typ je vhodný pre starší typ tzv. „kastlových okien“. Hliníkové lamely týchto žalúzií sú chránené pred prachom, lebo systém je namontovaný medzi sklami. Ovládanie žalúzií sa vykonáva paličkou, ktorá je vyvedená z medziskelného priestoru cez rám okna do vnútra miestnosti. Medziskelné žalúzie nie sú vhodné pre okná s izolačným dvojsklom. V ponuke značky K-system nájdete medziskelné žalúzie s označením Lux. Pri výrobe týchto žalúzií K-system používa komponenty švédskeho výrobcu systému Perma. Odolnosť a dlhá životnosť najmä PVC komponentov zaručuje dlhodobú spokojnosť každého užívateľa.
 • Interiérové hliníkové žalúzie – lamelové žalúzie ovládané paličkou. Môžu byť upevnené priamo na ráme okna alebo osadené v interiéri na stene, nakoľko tieto žalúzie je možné použiť nielen k tieneniu, ale aj ako deliaci prvok vnútorných priestorov. K-system má v ponuke lamely so šírkou 25 a 50 mm. V porovnaní s lamelami z dreva sú hliníkové lamely ľahšie a tenšie, takže nijako výrazne nezmenia svetlosť okna a odolávajú zvýšenej vlhkosti. V ponuke značky K-system nájdete interiérové žalúzie s označením Lux, Basic Design, K-design a Isodesign. Interiérové žalúzie Lux sa od medziskelných žalúzií Lux líšia len spôsobom osadenia. Žalúzie Basic Design sa montujú na okná s izolačným dvojsklom a sú určené pre menej náročných zákazníkov, ktorí kladú dôraz na cenu. Sú ovládané guličkovou retiazkou, ktorá je spojená klietkou. Žalúzie K-design sú chráneným úžitkovým vzorom číslo 3380 spoločnosti K-system registrovaným na Úrade priemyselného vlastníctva SR. Ide o žalúziu, ktorej hliníková lišta splýva s rámom okna. Pri spojení okna a žalúzie nezostávajú v pohľade žiadne medzery. Technické riešenie nosníkov umožňuje použitie žalúzií hlavne u oblúkových okien a dverí. Žalúzia je ovládaná tyčkou a šnúrou.
 • Isodesign® – spoločnosť K-system bola prvou spoločnosťou, ktorá priniesla na slovenský trh žalúzie ovládané guličkovou retiazkou pre okná s izolačným dvojsklom. Tieto patentované žalúzie svojou jedinečnou konštrukciou a spoľahlivosťou K-system vyrába už od roku 1995. Patrí k najväčším výrobcom tohto typu žalúzie v európskom meradle. Originálne žalúzie nesú svoje ochranné znaky vylisované na bezpečnostnej spojke guličkovej retiazky, držiaku guličkovej retiazky a iných častiach. Žalúzie dokonale splývajú s rámom okna a montujú sa do zasklievacej lišty okna, čím nijako nenarúšajú izolačné vlastnosti okien. Stabilnú kvalitu týchto žalúzií zabezpečujú komponenty licenčného rakúskeho dodávateľa firmy Wo & Wo. Od druhej polovici roku 2006 sa v ponuke značky K-system nachádza inovovaná žalúzia tzv. Isodesign® 2006. Jedinečný sklápajúci mechanizmus tejto svetovej novinky umožňuje jednoduchú údržbu zadnej časti nosného profilu žalúzie, zasklievacej lišty aj skla za osadenou žalúziou.
 • K-system je v poradí 3. svetovým výrobcom. K-system prvýkrát predstavil túto žalúziu v tomto roku na výstave Nábytok a bývanie v Nitre. K-system má v ponuke okrem 4 farebných prevedení profilov aj širokú farebnú škálu verných drevených imitácií a exkluzívne prevedenie pre náročných zákazníkov (viď obr. 1 vpravo).
 • Bambusové žalúzie – sa montujú buď priamo na rám okna, do ostenia alebo na stenu ako atraktívny deliaci prvok interiérov. V ponuke značky K-system sa nachádzajú žalúzie z lisovaného bambusu. Vzhľadom na to, že bambus nemení tvar v dôsledku teplôt a vlhkosti, je tento produkt mimoriadne vhodný aj do kúpeľní či k bazénom. Lamely žalúzií sú pevné, pružné, stálofarebné, odolné voči vode a slnečnému žiareniu, oproti dreveným sú však ľahšie a tenšie. K-system má v ponuke bambusové žalúzie so šírkou lamely 25 a 50 mm. Tento luxusný doplnok je celkom netradičným tieniacim produktom jedinečného vzhľadu, ktorý výrazne ovplyvňuje interiér svojim dizajnom a kvalitou spracovania. Nechajte sa inšpirovať našou fotogalériou vlastných realizácií v sekcii Referencie.
 • Prostredníctvom našich Štúdií tieniacej techniky a vzorkových predajní zmluvných partnerov vám poskytneme profesionálne poradenstvo. Poradíme vám ako správne riešiť zatienenie vašich okien, ktoré bude spĺňať vaše predstavy, nie len svojou funkčnosťou, ale aj estetickým vzhľadom.
 • Poradíme vám, ako postupovať v prípade potrebnej stavebnej predprípravy, aby ste sa v budúcnosti, keď príde čas inštalácie vonkajších tieniacich prvkov nestretli s nepríjemnými problémami.
 • Vďaka kvalitne poskytovaným službám máme veľa spokojných zákazníkov. Snažíme sa byť našim zákazníkom čo najbližšie, aby poskytované služby boli nielen efektívne, ale aj dostatočne rýchle tak, ako si to predstavujete.
 • Vo všeobecnosti sa dá povedať, že všetky známe a dostupné druhy tienenia sú vhodné pre rodinné domy. Záleží na architektonickom stvárnení a predstave investora, pretože v ponuke tieniacej techniky K-system nájde každý to, čo hľadá. Môžu to byť textilné závesy a rolety s romantickými vzormi a ozdobným lemovaním, romantické markízy, drevené žalúzie pre modernú a čistú architektúru, v ktorej zohrávajú hlavnú úlohu trendové materiály, pekne vypracované detaily a v neposlednom rade aj ich účelové použitie.
 • Medzi najpoužívanejšie spôsoby vonkajšieho tienenia rodinných domov patria naklápateľné hliníkové žalúzie, za nimi v tesnom závese nasledujú sťahovacie PVC, Al alebo drevené rolety a markízy. Dajú sa ovládať manuálne napríklad pomocou kľuky, alebo prostredníctvom elektrických vypínačov, diaľkového ovládania, ale aj moderným spôsobom pomocou inteligentnej meteo-stanice, ktorá rozmýšľa a ovláda techniku podľa zadaných informácií. Pri vonkajšej tieniacej technike je rozhodujúce, že 60 - 80% vyžiarenej slnečnej energie sa odráža už pred okennou tabuľou. Okno a miestnosť ležiaca za clonou ostávajú príjemne chladné. Prirodzené vetranie miestnosti pri vyklopenom okne je, bez ohľadu na zníženú účinnosť protislnečnej ochrany, možné pri takmer všetkých systémoch.